Ulaşım ve Konaklama

İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİNE ULAŞIM
Üniversitemizin kampüsü, İzmir-Balçova’da Teleferik mevkiinde bulunmaktadır. Kampüsün şehir merkezinde yer alması sayesinde, toplu taşımayla ulaşım kolaydır. Ancak, İzmir’de toplu taşıma sistemi aktarma istasyonları temelinde şekillendiği için vasıtalar arası aktarma yapılması gerekmektedir.
Havaalanından Ulaşım
İzmir Adnan Menderes Havaalanı, kampüsümüze 25 km uzaklıktadır ve taksiyle ulaşım tercih edildiğinde 75 – 80 TL gibi bir ücret ödenmektedir.
Toplu taşımayı tercih eden misafirlerimiz için en pratik yol, İZBAN’ı (İzmir’deki iki metro hatından biri) kullanmak olacaktır. İZBAN Havaalanı Gişesi 07.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermektedir ve belediyeye ait tüm toplu taşıma araçlarında geçerli olan ulaşım kartı, 6 TL karşılığında bu gişeden temin edilebilmektedir.
İZBAN’ı tercih eden misafirlerimizin Halkapınar İstasyonundan İzmir Metroya aktarma yapması gerekmektedir ve İZBAN hareket saatlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir. (Hareket Durağı: Adnan Menderes – Varış Durağı: Halkapınar)
https://www.izban.com.tr/Sayfalar/SeferSaatleri.aspx?MenuId=22
Halkapınar aktarma istasyonundan ise, Fahrettin Altay yönüne giden metroya binilip son durakta (Fahrettin Altay) inilmesi gerekmektedir. İzmir Metro, 06.00 – 00.20 saatleri arasında hizmet vermektedir.
Fahrettin Altay Metro İstasyonunda “Pazar Yeri Çıkışı” takip edilmelidir. Bu çıkış takip edildiğinde, yolun kenarındaki Eshot durağından İnciraltı Dolmuşları veya bu durağın hemen arkasındaki Fahrettin Altay Aktarma Merkezinden 969 no’lu Belediye Otobüsleri ile kampüse ulaşım mümkün olmaktadır. (Dolmuşlar kampüs girişinde, belediye otobüsleri ise kampüsün az ilerisindeki Teleferik durağında durmaktadır.)
Fahrettin Altay Metro çıkışı, kampüse yaklaşık 5 km uzaklıktadır ve buradan taksiyle ulaşım tercih edildiğinde 15 – 20 TL gibi bir ücret ödenmektedir.
NOT: Havaalanından Balçova’ya Havaş seferi bulunmamaktadır. Bu sebeple, Havaş seferleri önerilmemektedir.
Otobüs Terminalinden Ulaşım
Şehirlerarası otobüsleri kullanarak gelecek misafirlerimiz, terminalden kalkan Balçova servislerini kullanarak kampüs girişinde inebilirler. Pamukkale, Anadolu ve Kamil Koç otobüs firmalarının terminalden kendilerine ait servisleri bulunmakta; diğer firmalar ise, terminale ait ortak servisleri kullanmaktadırlar. Bu sebeple, bu firmaların tercih edilmesi servislerdeki yoğunluk açısından daha avantajlı olacaktır.

KONAKLAMA
İzmir dışından gelip otelde konaklayacaklar için Üniversitemize yakın ve anlaşmalı olduğumuz iki otel var. Bu otellerin, KDV ve kahvaltı dahil anlaşmalı fiyatları aşağıdaki gibidir:

Balçova Termal, Tek kişi 200 TL, Çift kişi 250 TL.
Ramada (Encore), Tek kişi 230 TL, Çift kişi 290 TL.

Otellerin web sitelerine http://www.balcovatermal.com ve http://www.ramadaencoreizmir.com/tr adreslerinden ulaşabilirsiniz. Her iki otel de Üniversitemize yaklaşık 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Ancak, Ramada otelinden gelirken bir miktar yokuş çıkmanız gerekmektedir. Balçova Termal Oteli, termal tesisleri olan, sakin ve sessiz; Ramada Encore ise alışveriş merkezlerine yakın, canlı bir ortam sunmaktadır.
İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin düzenlediği 10. Örgüt Kuramı Sempozyumuna katılacağınızı söylediğinizde bu fiyatlar üzerinden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Tabii okula uzak, ama merkeze yakın daha makul otelleri de düşünebilirsiniz.